15
June
00 :07 AM / Blog / 0 Comments

Věděli jste, že ochrana před slunečním zářením je první a zásadní krok, který zastaví předčasné známky stárnutí?
Naučte se svou pleť opravdu chránit a nepodléhat zastaralým mýtům, kterými si můžete spíše uškodit.

Pár týdnů “exotického” opáleného vzhledu výměnou za zdravou, mladistvou a sjednocenou pleť? Otázka, kterou je třeba si položit předtím než si lehneme na pláž a vystavíme se přímému slunci. Překvapivě velká většina lidí žije v přesvědčení, že se dostatečně chrání, a přitom se řídí zastaralými a nepřesnými radami a díky tomu dlouhodobě vystavují svou kůži zdravotním rizikům. Víte určitě, že mezi ně také nepatříte?

Přečtěte si pár mýtů, se kterými se naši Dermalogica Experti setkávají u svých klientů a schválně přiznejte, jestli jste také nějakému z nich také ještě nevěřili?

Mýtus č. 1: “Všechny ochranné krémy chrání před UVA i UVB paprsky”

Mnoho lidí si myslí, že použití jakéhokoliv kosmetického přípravku s ochranným faktorem nás ochrání od obou druhů nebezpečných paprsků. To bohužel není pravda. SPF (Sun Protection Factor) teoreticky indikuje jak dlouhý čas zabere UVB paprskům – hlavnímu strůjci spálení – než naší kůži popálí. SPF 15 tedy chrání vaší kůži před spálením 15 krát déle než by se spálila neošetřená. To ale nevypovídá nic o ochraně před UVA paprsky, které vyzařují například i solária, a které jsou hlavním strůjcem stárnutí pleti a rakoviny kůže.
Pokud chcete kůži chránit před UVA a UVB, používejte přípravky s SPF nejméně 15 a hlavně se ujistěte, že na produktu je uvedeno “Broad Spectrum”, což značí obsah kombinace složek, které chrání před oběma typy UV paprsků.
Jako dostatečné množství ochranného přípravku se považuje přibližně 1dcl (jedna “panáková” sklenička) na tělo a jedna čajová lžička ochranného krému na obličej, aplikovaná každé 2 hodiny při přímém pobytu na slunci.

Mýtus č. 2: “Základ opálení mě ochrání před sluncem.”

V první řadě – neexistuje nic jako bezpečné opálení. Z definice opálení vyplývá, že ztmavnutí kůže na slunci je její obrana proti poškození slunečními paprsky. Vaše buňky reagují na ohrožení zvýšenou produkcí melaninu (pigmentu), což má za následek tmavnutí kůže. Na základu opálení není tedy nic zdravého nebo preventivního.

Mýtus č. 3: “Moje pleť vypadá sjednocenějším a svěžím dojmem když je opálená”

Na těch pár týdnů, kdy je pleť snědá, může působit jednotným a svěžím dojmem, ale jakmile opálení vybledne, mohou na kůži zůstat pozůstatky zvýšené pigmentace. Zvlášť nepříjemným následkem jsou zpigmentované jizvy nebo jen fleky po akné. V místech, kde byly pupínky se díky zánětu začne koncentrovat zvýšená hladina melaninu způsobená opalováním, což má za následek pigmentové skvrny. Ty na pleti zůstávají a není vůbec jednoduché se jich zbavit.

Mýtus č. 4: “Mě se pigmentové skvrny netýkají, na ty jsem ještě mladá!”

Velice nepříjemné zjištění, které přichází nejčastěji s nehezkou pigmentovou skvrnou pod nosem (tzv. knírem:) u spousty z nás, které užíváme hormonální antikoncepci. Pozor na to, hormony jsou nevypočitatelné a zvýšená pigmentace způsobená hormonální antikoncepcí se opravdu nejčastěji objevuje v místech nad horním rtem. Vysvětlujte tak všem na potkání, že jste nepropásly termín na depilaci, ale že je to jen pigmentová skvrna, která se špatně maskuje.

Mýtus č. 5: “Potřebuji vitamin D!”

Odborníci se shodují, že kůže přestává produkovat vitamin D už po 15 (!) minutách na slunci, protože kdyby nepřestala, hladina vitaminu by se stala toxickou a vám by se začalo dělat špatně. Vitamin D se dá tělu dodávat i potravinami nebo jinými doplňky stravy, není tedy potřeba riskovat zdraví dlouhým opalováním. Potřebnou dávku ze slunečního záření načerpáme i při běžném pobytu na denním světle.

Mýtus č. 6: “Venku je zataženo, nepotřebuji opalovací krém!”

Poškození slunečním zářením nevzniká pouze v letních měsících nebo na pláži. Následky UV paprsků na kůži můžete získat i přes sklo z běžného denního světla nebo dokonce (!) i s fluorescentního osvětlení v místnosti. To jsou důvody, proč je každodenní a celoroční ochrana pomocí opalovacích přípravků nezbytností pro každého z nás. Vyvarujeme se tak 90% rizika z následků UV paprsků!

 

Informace uvedené v tomto článku je možné použít pouze v případě uvedení zdroje: Salon Neoclinic Praha. Děkujeme za pochopení
Posted by:admin
05May
admin / Blog / 0 Comments

Leave a reply