11
May
00 :13 AM / Nezařazené / 0 Comments

Mgr. Lenka Jenšovská je hlavní pleťový terapeut na Neoclinic Praha. Do její práce se odrážejí jak dlouholeté zkušenosti ze zdravotnictví, tak poslední rok plný intenzivních školení od značky Dermalogica a zkušenosti a poznatky přímo z praxe pleťového terapeuta. Přečtěte si přepis rozhovoru pro Deník z května 2017.

S jakými problémy vás nejčastěji klientky navštěvují?

Hlavním tématem je samozřejmě stárnutí pleti, které se každá snažíme oddálit. K mladistvému a svěžímu vzhledu, je ale potřeba nejdříve dostat pleť do kondice. Nejčastějším problémem, o kterém velká většina klientek ani neví, než přijde a já jim provedu analýzu pleti, je dehydratace. Dehydrataci má většina lidí spojenou se suchou pletí, ale není tomu tak. I mastná pleť může trpět nedostatkem hydratace. Obzvlášť v těchto měsících je naše pleť extrémně vysušená, jelikož se na ní podepsala mrazivá zima, kterou máme za sebou.

Co tedy s tím?

Nejprve je potřeba svěřit se do rukou odborníka a nechat svou pleť diagnostikovat. Náš subjektivní dojem, často ovlivněný reklamou v televizi nebo v časopise, vůbec nemusí být správný. Často se pak stává, že klientky zbytečně investují do drahé kosmetiky, kterou jim doporučila kamarádka, a přitom své pleti škodí nebo jsou zklamané z nesplněných očekávání.

Jak tedy probíhá ošetření u vás na Neoclinic?

S každou klientkou si vždy nejdříve sednu, pobavím se o jejím životním stylu a její dosavadní péči o pleť. Dále ji odlíčím a provedu podrobnou analýzu pleti, při které zjistím aktuální stav pleti a případné problémy. Dále pokračujeme individuálně dle potřeby, nikdy ale nevynecháme: exfoliaci, čištění, masku, závěrečnou péčí a následným doporučením pro pravidelnou domácí péči o pleť. Díky variabilitě kosmetiky Dermalogica, se kterou pracujeme, je každé ošetření vlastně unikátní. Protože vždy vycházím z aktuálního stavu pleti.

Co znamená pojem„stav pleti“?

Stav pleti odráží aktuální kondici pleti, která nemusí být na všech částech obličeje, krku a dekoltu stejná. My na pleť nekoukáme jako na suchou, mastnou nebo smíšenou. Ale sledujeme právě hydrataci, jemné vrásky, hyperpigmentaci, ucpané póry apod. A podle toho volíme při každém ošetření různé produkty na různé části obličeje. Často např. využíváme tzv. multimasking, což znamená, že na klientku, která má třeba jemné linky kolem očí, dehydratovanou pleť na celém obličeji a problematické oblasti na bradě a čelistech, použijeme zároveň tři různé masky, tak abychom řešili každý jednotlivý problém.

Říkáte, že zima naši pleť extrémně vysušuje. Na co se tedy máme připravit v letních měsících?

Samozřejmě první a nejdůležitější je ochrana před UV zářením. Každý, komu dnes alespoň trochu záleží na zdraví a vzhledu jeho pleti by měl dbát na důslednou ochranu před sluníčkem. Na obličej doporučuji ochranné krémy s SPF 50 a vyhýbání se přímému slunečnímu záření. I přes takovou ochranu vždy v létě získáme zdravý lehce opálený nádech. Pokud se budeme cíleně opalovat musíme počítat s tím, že naše pleť bude opravdu rychleji stárnout a hlavně se nevyhneme hyperpigmentacím, kterých se potom během roku horko těžko zbavujeme. Důležité je také dbát na pravidelnou exfoliaci (odstraňování odumřelých buněk), ideálně pod profesionálním dohledem nebo alespoň přípravky pro domácí použití, které nám doporučil odborník. Exfoliace je nezbytná pro prevenci hyperpigmentace, ale zároveň pomáhá předcházet i vzniku melanomu. Důležité je pak ale opravdu důsledně dodržovat ochranu před UV zářením a používat kvalitní produkty s vysokým SPF.

Posted by:admin

Leave a reply